Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Rekolekcje Szkolne

 

 

W dniach od 28 marca do 2 kwietnia w naszej szkole odbywały się rekolekcje, które prowadził o. Paweł., pijar pracujący w Austrii. W piątek i sobotę okazję do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych mieli rodzice naszych uczniów oraz nauczyciele naszej szkoły. Na konferencji dla rodziców i nauczycieli o. Paweł poruszył temat wiary jako osobistej relacji z Jezusem oraz zaufania Jego słowu. Nasza wiara nie może pozostać na poziomie dziecka, ale musi się każdego dnia rozwijać. Została też podjęta kwestia miłości Bożej wobec naszego grzechu oraz przebaczenia Bożego. Była również mowa o poczuciu własnej wartości. To Bóg daje człowiekowi wartość i w Jego oczach wszystcy jesteśmy ogromnie ważni, jednak nie zawsze potrafimy dostrzec siebie tak, jak widzi nas Bóg. Wymaga to naszej pracy i zaufania Bogu.

 

Od poniedziałku do środy o. Paweł głosił rekolekcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły, podejmując kilka ważnych tematów. Mówił między innymi o roli Ducha Świętego w naszym życiu i otwarcia się na Jego działanie, o potrzebie bycia dobrym, by te dobre czyny rozprzestrzeniały się wokół nas i zmieniały serca innych ludzi. Uczniowie mogli też usłyszeć prawdę, o której często zapominamy, a dotyczy ona pokładów dobra w każdym człowieku. Każdy z nas ma w sobie wielki potencjał do czynienia dobra i powinien go rozwijać. Dobro rośnie w nas również dzięki temu, że oczyszczamy naszą duszę z różnych brudów (grzechów). Zło zaś odcina w nas to co dobre, sprawiając że, że stajemy się coraz bardziej biedni duchowo.

 

O. Paweł swoje nauki dla rodziców, nauczycieli i dzieci ubarwiał różnymi inspirującymi filmikami, rekwizytami a także śpiewem. Rekolekcje zakończyły się Mszą Świętą, na której uczniowie mogli usłyszeć, że warto budować swój dom na skale, czyli na Bożym Słowie, które nigdy nie zawodzi a w czasie wielu burz życiowych jest oparciem niczym skała. Mamy nadzieję, że przeżyte rekolekcje wydadzą obfite dobre owoce. Wyrażamy wielką wdzięczność o. Pawłowi i życzymy, by tam gdzie na co dzień pracuje, doświadczał Bożej pomocy oraz ludzkiej dobroci. Obiecujemy również modlitwę w tej intencji.

  

o. Andrzej Skrzek SP  

. 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach