Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski

 

 

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że 9 kwietnia dwoje naszych uczniów zostało nagrodzonych w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Stachurą o sobie", zorganizowanym przez X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach. Para gimnazjalistów została tym samym wybrana - spośród 29 uczestników - do wzięcia udziału w piątkowej Gali Talentów, podczas której nagrodzeni dowiedzą się o przyznanym im miejscu na recytatorskim podium. 

Patrycja Abucewicz - uczennica klasy II gimnazjum - recytowała wiersz "Musisz mi pomóc", zmieniając osobę podmiotu lirycznego i sprawiając, że utwór zbuntowanego poety stał się pełnym łagodności i prośby kobiecym wyznaniem. Michał Giec z klasy III prezentował kontrowersyjny i skomplikowany w swej wymowie wiersz "List do pozostałych". Decyzja o wyborze tego akurat tekstu była tak niezwykła, że szczególnie zainteresowała osoby z jury. Michał wyjaśniał, że lubi wyzwania. Twierdził, że nie jest sztuką nauczyć się wiersza odpowiadającego naszej osobowości i charakterowi, prawdziwa bowiem trudność tkwi w utożsamieniu się z postacią, która jest od nas zupełnie różna i z której wyborami trudno nam się zgodzić. Michał stanął na wysokości zadania i na długie chwile bez reszty przykuł uwagę publiczności.
Po części recytatorskiej, wolni od zdenerwowania gimnazjaliści wysłuchali uczestników II części konkursu, poświęconej poezji śpiewanej, teraz natomiast oczekują na piątkową Galę.
Opiekunkami uczniów były: pani Anna Kozak i Anna Dolińska

.

  

p. Anna Dolińska  

. 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach