Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Przegląd scholi w Łowiczu - dzień 2

 

   

 Dzieci mocne w duchu


Dzisiejszy dzień upłynął nam pod znakiem warsztatów muzycznych prowadzonych przez wspólnotę „Mocni w Duchu”. Rano po śniadaniu udaliśmy się do Łodzi by wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu skupiającym nie tylko uczestników przeglądu, ale również dzieci i młodzież z Łodzi i okolic. Tematem przewodnim była Boża miłość, a przypominać o niej będą nam serduszka z napisem „Bardzo Cię kocham- Tata”. W czasie warsztatów uczyliśmy się grać, śpiewać i tańczyć na większą chwałę Boga.
 

Aby zajęcia mogły przebiegać sprawnie uczestnicy byli podzieleni na różne sekcje: śpiew, taniec, instrumenty smyczkowe, perkusyjne i gitary. Pracowaliśmy nad czterema piosenkami. W południe dla wszystkich uczestników została odprawiona Eucharystia, a po niej byliśmy zaproszeni na przepyszną pizzę. Momentem kulminacyjnym warsztatów była prezentacja rezultatów pracy każdej z sekcji. Poniżej link do filmowej relacji z tych wydarzeń.
http://mocni.jezuici.pl

Po powrocie i kolacji odbyły się tańce integracyjne, a po nich modlitwa wieczorna połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po toalecie wieczornej kiedy leżeliśmy w śpiworkach p. Ania czytała nam na dobranoc „Kubusia Puchatka”.

Pozdrawiamy i życzymy spokojnej nocy. 

nad. p. Anna Jurowicz i br. Janusz Dudek SchP

PS. zapraszamy do zobaczenia zdjęć z dzisiejszych wydarzeń.

 

  

  

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach