Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Kolonie Tylicz

 

 

 

W dniach 26.06-05.07 trzydzieścioro pięcioro dzieci z naszej szkoły wypoczywało na koloniach letnich w Tyliczu.  Uczestnicy mieli okazję zobaczyć piękne tereny Beskidu Sądeckiego oraz sąsiadującą z naszym krajem Słowację.

Turnus rozpoczęliśmy od wizyty w Pasiece Barć, w której dzieci podglądały życie pszczół, formowały woskowe świece oraz kosztowały pysznego miodu.

Przez większość naszego pobytu pogoda była wspaniała, co pozwoliło nam na skorzystanie z wielu atrakcji turystycznych. Pierwsze dni spędziliśmy na podziwianiu Krynicy i jej okolic. Odwiedziliśmy park linowy, krynicki deptak, pijalnię wód mineralnych, farmę Lama oraz Górę Parkową.

W czwartek i sobotę pojechaliśmy autokarem na Słowację do parku wodnego oraz Jaskini Bielańskiej. Dzięki wspaniałym paniom przewodniczkom dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również  poznały wiele ciekawostek o naszych południowych sąsiadach.

 

Na koloniach nie zabrakło również innych atrakcji. Dzieci brały udział w warsztatach językowych organizowanych przez Szkołę Języków Obcych EGIDA. Miały również okazję zaprezentowania swoich talentów w kolonijnym Mam Talent oraz wykazania się umiejętnością współpracy podczas podchodów.

Na koniec wszyscy zasłużyli na dyplomy oraz drobne upominki.

Nad. Magdalena Pawlak


Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach