Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Zielona Szkoła

 

 

foto 09

 


22 września 2017 roku wieczorem wyruszyliśmy w podróż w nieznane. Nasza grupa składała się z 18 uczniów z klasy IIIa i IIIc oraz p. Majer i p. Głowackiej. Przy pożegnaniu nie obyło się oczywiście bez łez, ale otuchy dodali dzieciom uśmiechnięci rodzice oraz Ojcowie, którzy przybyli, aby nas pożegnać i życzyć szczęśliwej podróży.

Nasze miejsce zakwaterowania to Willa pod szczęśliwą 7 w Kuźnicy. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel i wymarzona pogoda: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.
Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

 

 

Pobyt nad morzem dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Nad. Anna Majer 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach