Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Rekolekcje Szkolne

 

 

 

 

W dniach 16 – 19 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadził nas o. Łukasz Zaraś SP, przybliżając nam drogę do Emaus. Dzieci i młodzież podejmowały refleksję nad tym co ważne i istotne wtedy, kiedy myślimy o naszej wędrówce z Panem Jezusem.

W naszej szkole daliśmy także rodzicom naszych uczniów możliwość spotkań rekolekcyjnych w piątek i sobotę wieczorem. Był to czas wspólnych przemyśleń i modlitwy. Z kolei nauczyciele sobotnie przedpołudnie spędzili na dniu skupienia, który jest jednym z elementów osobistej formacji religijnej.

Rekolekcje zakończyliśmy niedzielną Mszą św. sprawowaną – jak co miesiąc – w naszej wspólnocie szkolnej.

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach