Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyniki egzaminów

 

 

sukcess

 

Po raz kolejny rewelacyjne wyniki egzaminów w naszej szkole!
Możemy być dumni.

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w szkole pijarskiej w Katowicach:
- Język polski - 77 % (szkoła); 61 % (województwo śląskie); 60 % (wynik ogólnopolski);
- Matematyka - 75 % (szkoła); 47 % (województwo śląskie); 47 % (wynik ogólnopolski);
- Język angielski - 90 % (szkoła); 67 % (województwo śląskie); 66 % (wynik ogólnopolski);
- Język niemiecki - 89 %; średni wynik z języka niemieckiego 49 % (wynik ogólnopolski).


Składam serdeczne gratulacje i podziękowania uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.
Życząc powodzenia w wyborze szkoły średniej.

 

 

 

"Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze:
- po pierwsze książki,
- po drugie książki,
- po trzecie książki".

o. Stanisław Konarski

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

 

01 zakonczenie roku

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny. Był to trudny rok, bowiem większa jego część przebiegała w nauczaniu zdalnym. Ze szkołą pożegnali się również uczniowie  klas ósmych. 
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami  zabawnie, kręte ścieżki prowadziły nas do tego dnia Jednak mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Wakacje czas zacząć... Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj!

Czytaj więcej...

„Mały Książe” w wykonaniu klasy 6a

 

 

01 Przedstawienie

 

W czasie ostatniego dnia nauki, uczniowie klasy 6 a, przedstawili kolegom i koleżankom swoją interpretację "Małego księcia". Uczniowie przygotowali przedstawienie zupełnie sami, od scenariusza, przez dekoracje, organizację strojów, aż po wspaniałą grę aktorską.

Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

 

 

06 dzien dziecka

 

Wreszcie nadszedł, długo wyczekiwany… Dzień Dziecka, a z nim wiele atrakcji. Po długiej przerwie związanej z nauką zdalną Dzień Dziecka okazał się fantastyczną okazją do ponownej integracji w gronie rówieśników. Uczniowie wszystkich klas dzięki organizacji nauczycieli i rodziców doświadczyli świetnej zabawy. Dzieci spędziły czas na piknikowaniu, zawodach sportowych czy na placu zabaw. Niektóre klasy pod opieką wychowawców udały się nieco dalej, np. na basen, do kręgielni, na wycieczkę rowerową czy do kina.
Ten miło spędzony dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

Kindertag

 

 

01 kindrstag

 

Z okazji Dnia Dziecka lekcje niemieckiego były trochę inne niż zwykle. Rozwiązywaliśmy zadania o krajach niemieckojęzycznych, była Austria w puzzlach, mogliśmy przetestować nasz ślad ekologiczny oraz dowiedzieć się skąd się wzięły misie Haribo. A skoro niemiecki, to oczywiście nie mogło zabraknąć też piłki nożnej.

Nad. Karolina Krisch

Czytaj więcej...

Dzień Matki

 

 

dzien matki 00

 

Uczniowie klas 1-3 przygotowali dla swoich Mam drobne upominki, chcąc w ten sposób podziękować za miłość, troskę i wyrozumiałość.

Czytaj więcej...

 

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ

 

KOMUNII ŚWIĘTEJ

 

klasa 3a

 

klasa 3b

 

 

 


 

Święto Matki Bożej Szkół Pobożnych

 

 

obraz MB

 

W sobotę, 8 maja w całym świecie pijarskim obchodzimy święto Matki Bożej Szkół Pobożnych. W naszej Ojczyźnie dzień później, ze względu na uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę, 8 maja w całym świecie pijarskim obchodzimy święto Matki Bożej Szkół Pobożnych. W naszej Ojczyźnie dzień później, ze względu na uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Drugim po Chrystusie ideałem, który święty Józef Kalasancjusz chciał przedstawić uczniom, była Dziewica Maryja, Matka Boga i Szkół Pobożnych. Święty Józef Kalasancjusz był wielkim czcicielem Maryi, a swe nabożeństwo do Matki Bożej przekazał Szkołom Pobożnym. Od chwili, gdy został zakonnikiem, podpisywał się „Józef od Matki Bożej”. Maryję uczynił Patronką swego dzieła, napisał i rozpowszechnił modlitwę do Bożej Rodzicielki - „Koronkę Dwunastu Gwiazd”. XVI - wieczny obraz Matki Bożej podarowany przez rodzinę Bovarellich przywiózł w 1617 roku do nowo ufundowanego kolegium we Frascati, gdzie czczony jest pw. Matki Bożej Szkół Pobożnych. Kopię tego obrazu znajdziemy w naszej szkolnej kaplicy, gdzie Maryja Królowa Szkół Pobożnych króluje i patronuje całej społeczności szkolnej. Maryjo, Królowo Szkół Pobożnych - módl się za nami.

 

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

 

 

2021 05 09 apel

 

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży:

pdf

 

Kochani Uczniowie naszej szkoły,

 

 

logo Katowice1

 

po wielu miesiącach nauki zdalnej, zbliża się czas krótkiego powrotu do nauki stacjonarnej. Pandemia spowodowała, że nasze relacje, które jesteśmy w stanie nawiązywać ze sobą w trakcie pobytu w szkole, zostały zachwiane. 

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Was mogą być przerażeni i obawiać się powrotu do szkoły. Jak się może domyślacie, dla nas to też nie jest łatwa sytuacja. Chcemy Was zapewnić, że w trakcie krótkiego powrotu jaki jest przed nami, priorytetem będzie dla nas odbudowa naszych wspólnych relacji. Nie obawiajcie się wysypu kartkówek, sprawdzianów czy testów. Wiemy, że podczas nauki zdalnej, każdy z Was pracował tak, jak potrafił najlepiej. My również staraliśmy się sprostać wyzwaniu, jakie postawiła przed nami ta niełatwa sytuacja. Pamiętajcie, że jako wspólnota, którą razem tworzymy, poradzimy sobie ze wszystkim.

 

Życzymy zdrowia, wielu radości i do zobaczenia
Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach.


 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach