Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Klasy 7 i 8 na spektaklu Dziady

 

dziedy 01

 

Klasy 7 i 8 wybrały się na spektakl „Dziady” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru im. Adama Mickiewicza. Inscenizacja miała niesamowitą oprawę plastyczną i muzyczną. Istotną rolę w spektaklu odegrały postaci duchowe – diabły i anioły, które zaznaczyły romantyczny charakter utworu.

Przedstawienie pozwoliło uczniom na utrwalenie treści tej obowiązkowej lektury.

Czytaj więcej...

Milion dzieci modli się na Różańcu

 

rozaniec 05

 

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji „Milion dzieci modli się na Różańcu”.

18 października wszyscy uczniowie odmówili w klasach dziesiątek różańca modląc się w intencji jedności i pokoju.

Czytaj więcej...

Pamięć '81

 

pamiec 81 05

 

Nasza szkoła dołączyła do projektu działań związanych z upamiętnieniem 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego:

"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!".

 

 

Czytaj więcej...

Absolwenci na Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej

 

Absolwenci 01

 

Absolwenci naszej szkoły po rocznej przerwie ponownie spotkali się w Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, by przeżyć 21. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Na początku każda z grup tradycyjnie przedstawiła placówkę, z której przyjechała, opowiadając o jej historii. Po niezwykle ciekawych prezentacjach po raz pierwszy na tegorocznym spotkaniu zabrzmiały tańce pijarskie, które poprowadzili animatorzy z Łowicza, Poznania i seminarium. Pierwszą konferencję "Bóg blisko ciebie, ty blisko Boga" wygłosili dla nas o. Andrzej Lisiak & br. Janusz Dudek. Zwrócili nam uwagę na to, jak bliskość drugiego człowieka wpływa na naszą bliskość z Bogiem. Ten dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez o. Radka Bobonia.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Nauczyciela

 

 

dzien nauczyciela 03

 

14 października cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wyjątkowo przyszli do szkoły bez podręczników. Każda klasa spędziła miło czas ze swoim wychowawcą. Nie zabrakło również miłych życzeń i słodkich poczęstunków. P. Anna Dolińska dostarczyła najmłodszym uczniom rozrywki wystawiając przedstawienie „O królewnie i piekarczyku” w wykonaniu kl.8a. Pierwszoklasiści tego dnia zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

 

Czytaj więcej...

Pasowanie pierwszoklasistów

 

 

pasowanie 02

 

14 października swoje święto mieli nie tylko nauczyciele, ale również pierwszoklasiści, którzy zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły.  Żeby jednak tradycji stało się zadość, dzieci w obecności swoich rodziców, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały oficjalnie pasowane symbolicznym ołówkiem przez Ojca dyrektora.

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

3b w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Górnej

 

 

centrum pszczelarstwa 12

 

13 października 2021r. uczniowie klasy 3b pojechali na wycieczkę. Odwiedzili Apilandię - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Górnej. Poznali tam wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, kosztowali pyłek kwiatowy i robili świeczki z wosku pszczelego

 

Czytaj więcej...

XXI Dzień Papieski

  2021 10 10 nie lekajcie sie

Kuchmistrz klas drugich

 

 

kuchmistrz 005

 

Klasy drugie w nawiązaniu do lekcji o zdrowym odżywaniu postanowiły wcielić się w rolę małych kucharzy. Uczniowie przynieśli do szkoły sezonowe warzywa i owoce, by samodzielnie zrobić pyszne kanapki i sałatkę owocową. Przygotowane przekąski nie tylko wyglądały bardzo atrakcyjnie, ale odznaczały się cudownymi walorami smakowymi. Nawet najwięksi niejadkowie z francuskim podniebieniem jedli tak, że aż im się uszy trzęsły.

 

Czytaj więcej...

Milion dzieci modli się na różańcu

 

2020 10 08 rozaniec

 

Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w akcji Milion dzieci modli się na Różańcu. Uczynimy to w dniu
18 października (poniedziałek), zachęcając

Wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji jedności i pokoju.

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach