Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

GRATULACJE !!!

 

2023 03 30 laureaci

 

Nasi finaliści i laureaci z klas 7 i 8 SP

 

Serdecznie gratulujemy ❤❤❤❤❤

 

Klasa 3c w pracowni kreatywności

 

kreatywnosc 07

 

26 marca klasa 3c odwiedziła pracownię kreatywności, by przygotować ozdoby na wielkanocny stół. Uczniowie wykorzystując doniczki, styropianowe kulki i różnego rodzaju cekiny wykonali kolorowe zające. Dzieci były bardzo kreatywne, a efekty ich pracy imponujące.

Czytaj więcej...

Szkolenie nauczycieli: "Pozytywna dyscyplina"

 

szkolenie 01

 

Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zatytułowanym „Pozytywna dyscyplina w klasie – narzędzia dla nauczycieli”.

Prowadząca – p. dr Agnieszka Chęcińska-Kopiec pokazała nam jak budować z uczniami relację opartą na współpracy, umiejętnościach rozwiązywania problemów oraz obopólnym szacunku. Dała nam wskazówki jak zastąpić system kar i nagród skutecznym wsparciem oraz zaszczepiać w uczniach ważne umiejętności społeczne i pozytywne zachowania.

Czytaj więcej...

Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

2023 03 19 rekolekcje

 

W ramach podsumowania szkolnych rekolekcji oraz Dnia Skupienia dla dorosłych w niedzielę -  ponownie zetknęliśmy się z duchowością karmelitańską.

Mszę świętą dla wspólnoty szkolnej celebrował  tym razem ojciec Jakub Przybylski.

Za poczęstunek w ramach agapy dziękujemy klasom 3.

 

Dzień Skupienia dla nauczycieli i rodziców

 

dzien skupienia 12

 

Minionej soboty nasi nauczyciele i rodzice mieli szansę spotkać i wysłuchać niezwykłego gościa – ojca karmelitę, Mariusza Wójtowicza, znanego w środowisku ludzi wierzących z pięknej, krzepiącej działalności ewangelizacyjnej i stworzenia chociażby strony internetowej, noszącej tytuł „Mistyka codzienności”.

Niejeden z uczestników spotkania wspominać je będzie z prawdziwym, głębokim wzruszeniem, Ojciec Mariusz bowiem dotknął tematów najprostszych i zarazem najbliższych wszystkim zgromadzonym - odnoszących się do zwykłej codzienności właśnie. Jak dostrzec piękno i mądrość Bożego działania w szarzyźnie dni, gdy problem goni za problemem? Jak nie poddać się narzekaniu, gdy codzienność zdaje się nas przytłaczać? Jak wybaczać? Co to w ogóle znaczy „wierzyć”, „kochać” i „mieć nadzieję”?

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne

 

rekolekcje 03

 

W dniach 15 – 17 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie uczestniczyli w Mszy św., naukach głoszonych przez ojca Patryka oraz Drodze Krzyżowej. Prowadzący poruszył temat Dobrego Pasterze i zagubionej owieczki, autorytetu wśród młodzieży i siły jaką daje wspólnota. Uczniowie byli nie tylko słuchaczami, ale codziennie mieli do wykonania konkretne zadania. To właśnie spod ich rąk wyszły min. piękne stacje Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy Ojcu Patrykowi za włożony trud, czas refleksji nad Słowem Bożym oraz wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy.

Czytaj więcej...

Klasa 8b w Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau

 

wycieczka 02

 

16 marca kl. 8b pojechała na wycieczkę do Obozu Auschwitz. Uczniowie na terenie muzeum mogli zobaczyć świadectwo historii, symbole wojny, terroru, ludobójstwa i Holokaustu. Młodzież była niezwykle poruszona widokiem zachowanych bocznic kolejowych i ramp, komór gazowych i baraków więźniarskich. Nie mniejsze wrażenie wywarły na nich zgromadzone fotografie i dokumenty, ubrania i rzeczy osobiste odebrane uwięzionym.

To była bardzo pouczająca wycieczka.

Czytaj więcej...

Konkurs Kangur Matematyczny

 

kangur 01

 

16 marca po kilkumiesięcznych przygotowaniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Kangur Matematyczny. Każdy uczestnik z zaangażowaniem próbował rozwiązać matematyczne łamigłówki. Mimo, iż konkurs był już zanany uczniom, to emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniego zadania. Dzieci otrzymały na pamiątkę breloczek – piłeczkę.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Czytaj więcej...

Zajęcia ze szkolnym psychologiem

 

psycholog 11

 

Pierwszego dnia tematem przewodnim na rekolekcjach był "Pasterz".

W nawiązaniu do tej tematyki, na zajęciach z psychologiem omawiany był temat autorytetu. Prowadzona była dyskusja na temat tego jaki wpływ na społeczeństwo mają autorytety oraz jakie autorytety ma młodzież w tych czasach.

Dzieci przygotowywały w zespole klasowym pracę na temat cech autorytetu.

Czytaj więcej...

Olimpiada Informatyczna Juniorów

 

2023 03 13 olimpiada1

 

Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń Franciszek Gawron zakwalifikował się do 3 etapu ogólnopolskiego finału Olimpiady Informatycznej Juniorów!

Uzyskał 35 wynik w kraju i pierwszy w klasyfikacji 7-klasita z województwa śląskiego.

Przed nim 2 dniowy finał w maju.

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach