Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Biegane dyktando w kl. 1b

 

bieganie 04

 

Uczniowie klasy I B stanęli przed nowym wyzwaniem - bieganym dyktandem.

Zadaniem dzieci było odczytanie wyrazów zapisanych na kartkach, zapamiętanie ich pisowni i poprawne napisanie w zeszytach. Kartki były przyczepione w różnych miejscach, daleko od stolików na których leżały zeszyty. Dzieci w ten sposób  mogły utrwalić  pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi, ale także pracowały w ruchu, co bardzo wszystkim się spodobało.

 

Czytaj więcej...

Klasa 3b na warsztatach z osobą niewidomą

 

niewidomy 06

 

11 kwietnia klasa 3b uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach w Bibliotece Miejskiej w Kostuchnie. Spotkaliśmy się z p. Czesławem, który jest osobą niewidomą.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zobaczyliśmy w jaki sposób niewidomi piszą,  czytają czy grają w różne gry.  W czerwcu ponownie się spotkamy. Już nie możemy się doczekać.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty ze strategicznych gier bitewnych

 

gry 01

 

Warsztaty z strategicznych gier bitewnych przeszły w kolejny etap. Po wcześniejszy sklejeniu i pomalowaniu figurek, dziś uczestnicy zaczęli wykonywać makiety domów i ruin potrzebne do fabularyzacji rozgrywek. Jak im poszło, zobaczcie sami.

 

Czytaj więcej...

Weekendowa wycieczka w góry

 

gory 01

 

W sobotę 6 kwietnia dzięki inicjatywie i świetnej organizacji o. Dominika wyruszyliśmy na wiosenną wyprawę w góry. Wycieczka była organizowana dla dzieci, młodzieży oraz naszych rodzin. Uczestniczyło w niej 35 osób. Trafiliśmy na wyśmienitą pogodę! Atmosfera wyjazdu była wspaniała. Zaczęliśmy od mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku, następnie ruszyliśmy do schroniska pod górą Klimczok i tam mieliśmy ognisko. Następnie ruszyliśmy na Szyndzielnię i zeszliśmy z przepięknym widokiem na Bielsko-Białą i jezioro Goczałkowickie. To był piękny czas!

 

Czytaj więcej...

Wieczorek Duszpasterski dla klas 8

 

2024 04 06 wieczorek

 

W piątek 5 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny Wieczorek Duszpasterski dla klas 8 SP. Oprócz gier i zabaw integracyjnych oraz filmu, nie brakło też miejsca na modlitwę. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia z racji ósmego dnia nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

 

rekolekcje 004

 

W Wielkim Tygodniu w naszej szkole odbyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Uczniowie przysłuchiwali się naukom głoszonym przez ojców w szkolnej kaplicy oraz brali udział w zajęciach prowadzonych przez p. Dominikę i p. Monikę. Dzieci codziennie w klasach wykonywały zadania dotyczące tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, a ostatniego dnia uczestniczyły w drodze krzyżowej.  Wyjątkowym przeżyciem było obejrzenie refleksji wielkopostnej przygotowanej  przez nauczycieli oraz uczniów.

To były owocne dni przybliżające nas do Świąt Wielkanocnych.

 

Czytaj więcej...

Refleksja wielkopostna

 

zespol

 

W ramach odbywających się rekolekcji wyjątkowym przeżyciem było obejrzenie refleksji wielkopostnej przygotowanej  przez nauczycieli oraz uczniów pod bacznym okiem o. Dominika.

 

Czytaj więcej...

Wielkanocne zajęcia plastyczne

 

wielkanoc 10

 

Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych poprzez udział w drodze krzyżowej oraz rekolekcjach. Ci najmłodsi na zajęciach plastycznych wykonali także świąteczne dekoracje.

 

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa

 

droga 05

 

W kolejny już piątek Wielkiego Postu w naszej szkole odbyła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził o. Dominik wraz z br. Januszem. Uczestniczyli w niej rodzice oraz uczniowie.

 

Czytaj więcej...

Konkurs z języka hiszpańskiego Olimpus

 

2024 03 20 Olimpus

 

 

11 stycznia odbył się ogólnopolski konkurs z języka hiszpańskiego Olimpus, w którym wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że Mateusz S. (5b), Julia R. (6b), Małgosia B. (8b) i Szymon B. (8a) zostali laureatami, tzn. znaleźli się w pierwszej dziesiątce w Polsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pani Kindze za fantastyczne przygotowanie uczniów!

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach